Maria Kalinowska

PSYCHOLOG I SEKSUOLOG

MARIA KALINOWSKA

Magister psychologii o specjalności klinicznej, absolwentka studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej, oligofrenopedagogiki, pedagogiki resocjalizacyjnej i socjoterapii, a także zarządzania oświatą. Trenerka umiejętności społecznych i edukatorka seksualna. Była psycholożka szkolna, przedszkolna, nauczycielka współorganizująca proces kształcenia oraz wychowania do życia w rodzinie. Stale poszerza swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, kursach, konferencjach naukowych dotyczących psychologii oraz seksuologii. Prywatnie - wielka miłośniczka zwierząt. Ukończyła kurs I stopnia dogoterapii

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • Praca z uczniem o SPE.
  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna.
  • Edukacja seksualna.
  • Współpraca z rodzicami.
  • Radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami.
  • Kreatywne metody pracy z grupą nastolatków.
  • Dobrostan w pracy nauczyciela.
  • Zaburzenia depresyjne i lękowe.
foto ewa

PSYCHOLOG

EWA BOCHENEK

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 2004r. zdobyła kompetencje trenera i konsultanta zarządzania w Stowarzyszeniu Konsultantów i Trenerów Zarządzania Matrik oraz w 2021r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu profesjonalnego coachingu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 2012r. dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie. Jako edukator prowadziła wiele szkoleń z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, organizacji pracy poradni. Obecnie zajmuje się również szkoleniami z obszaru zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, z motywowania uczniów do pracy po wykluczeniu społecznym, a także profilaktyki zaburzeń związanych ze stresem w pracy nauczyciela.

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • psychologia
  • zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży
  • organizacja pracy poradni
  • pomoc psychologiczno-pedagogiczna
  • tematyka przemocy i cyberprzemocy
Aleksandra Zalewska

PSYCHOLOG

ALEKSANDRA ZALEWSKA

Absolwentka psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna), pedagogiki pracy i Zarządzania Zasobami Ludzkimi, terapeutka TUS, edukator w zakresie zdrowia psychicznego. W swojej pracy przede wszystkim skupia się na budowaniu pozytywnej relacji z dzieckiem, poszukiwaniu jego mocnych stron oraz empatycznym podejściu i zaangażowaniu w rozwiązanie trudności z którymi się boryka.

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • Cyberprzemoc - problem przemocy rówieśniczej w sieci.
  • Hejt, mowa nienawiści w Internecie.
  • Jak rozmawiać z rodzicami dzieci z zaburzeniami i deficytami rozwojowymi
  • Interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia życia.
  • Samobójstwa i samookaleczenia wśród dzieci i młodzieży.
  • Zaburzenia depresyjne i lękowe u dzieci i młodzieży.
  • Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży- co nauczyciel wiedzieć powinien.
Krystyna Budzianowska

DR KRYSTYNA BUDZIANOWSKA

Z wykształcenia humanista – historyk i polonista, studia ukończone na Uniwersytecie Warszawskim. Literaturoznawca –doktor nauk humanistycznych; od 2000 roku wykładowca akademicki. Ukończyła studia z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Zarządzania Oświatą, Społeczno-Politycznych Problemów Wielokulturowości. Posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki integracyjnej i włączającej – studia w Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz 30-letni staż pracy w szkole integracyjnej. Pełni funkcję rzeczoznawcy MEN do spraw podręczników. Autorka kilkunastu recenzowanych publikacji książkowych z zakresu oświaty, wieloletni współpracownik „Gazety Szkolnej”,redaktorka lokalnych wydawnictw oraz licznych teksów Edurady.

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • SPECJALNE POTRZEBY EDUKACYJNE
  • POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
  • NADZÓR PEDAGOGICZNY
     
Magdalena Markowska

PSYCHOLOG

DR MAGDALENA MARKOWSKA

Psycholog, nauczyciel, wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Katedra Pedagogiki i Usług Społecznych oraz Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego w Bydgoszczy Instytut Psychologii. Podyplomowy psycholog kliniczny i specjalistka wczesnej edukacji specjalnej. Autorka metody edukacyjno-terapeutycznej SPRING dedykowanej dzieciom z autyzmem oraz modelu edukacji stopniowanej. Publikuje prace naukowe o tematyce związanej z edukacją włączającą i integracyjną. Zajmuje się rozpoznawaniem autyzmu we wczesnym dzieciństwie oraz terapią dzieci i młodzieży. Doświadczenie zdobywała pracując w placówkach każdego etapu edukacyjnego. Prowadzi prywatną praktykę psychologiczną w zakresie: rozpoznawania autyzmu, ADHD, zaburzeń rozwojowych, trudności emocjonalnych (lęki, depresja), zaburzeń psychosomatycznych (bóle brzucha, tiki), trudności społecznych, izolacja, niechęć chodzenia do szkoły, depresja, rozwód rodziców i sytuacja okołorozwodowa.

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • Zaburzenia depresyjne i lękowe u dzieci i młodzieży- co nauczyciel wiedzieć powinien.
  • Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży
  • Uczniowie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
     
Patrycja Bujarska

PSYCHOLOG

PATRYCJA BUJARSKA

Od lat stara się wykorzystywać sukcesywnie zdobywaną wiedzę do celów psychoedukacyjnych. Absolwentka studiów magisterskich SWPS na kierunku Psychologia Kliniczna, w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Tercognitiva w Krakowie. Praktyk w zakresie metod “Kid’s Skills”. Swoje wszelkie działania ukierunkowuję docelowo na prowadzenie konsultacji psychologicznych, terapii indywidualnych i grupowych w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz tworzenie wszelkich programów, kampanii, warsztatów psychoedukacyjnych umożliwiających propagowanie treści dotyczących zdrowia psychicznego szerokiemu gronu odbiorców. Prowadzi bezpłatną linie wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. Prowadzi warsztaty i konsultacje psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także dla rodziców nastolatków nadużywających telefonu, Internetu, komputera oraz mediów społecznościowych.

5Q0A2872 (1) (1)

KARINA PLISZKA

Karina Pliszka – psycholożka, pedagożka, socjoterapeutka, edukatorka seksualna. Absolwentka psychologii o specjalności kliniczna na Uniwersytecie SWPS, absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz edukacji rodzinnej i wychowania seksualnego na UMK. Absolwentka studium socjoterapii na UWM. Od 21 lat związana z edukacją. Obecnie jako psycholożka w szkole ponadpodstawowej oraz nauczycielka akademicka. Nieustająco poszerza swój warsztat pracy biorąc udział w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach. W jej polu zainteresować leżą: szeroko pojęta komunikacja interpersonalna, rola dobrostanu w życiu człowieka, szeroko rozumiana seksualność.

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • Komunikacja interpersonalna
  • Edukacja seksualna
  • Dobrostan w pracy nauczyciela
  • Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży
Marta Siłakowska

PEDAGOG SPECJALNY

MARTA SIŁAKOWSKA-ZIOUNE

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: pedagogika specjalna oraz historia z wiedzą o społeczeństwie. Terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka ręki, psychomotoryczka empowermentu, terapeutka EEG – Biofeedback. Od lat związana z edukacją dzieci o specjalnych potrzebch edukacyjnych. Pracuje w nurcie humanistycznym, podążając za potrzebami dziecka. Tworzy własne pomoce terapeutyczne. Pasjonatka nowoczesnych technologii w pracy z uczniem o SPE

SPECJALIZACJA TRENERSKA:

  • Praca z uczniem o SPE.
  • Zasoby Internetu na lekcjach, TIK.
  • Plastyka sensoryczna.
  • Zaburzenia depresyjne i lękowe.
Projekt bez nazwy

PEDAGOG SPECJALNY

JUSTYNA PLEBANEK

Absolwentka pedagogiki specjalnej, a także pedagogiki społeczno - opiekuńczej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną na Akademii Ignatianum w Krakowie. W 2019 r zdobyła kompetencje trenera Treningu Umiejętności Społecznych (TUS). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami jako pedagog specjalny w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w szkole ogólnodostępnej, a także jako terapeuta prowadzący zajęcia specjalistyczne z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jako trener edukacyjny prowadzi wiele szkoleń z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla nauczycieli i rodziców. Obecnie zajmuje się również szkoleniami z obszaru zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a także profilaktyki zaburzeń związanych ze stresem w pracy nauczyciela.

Kopia – Karina Pliszka

PEDAGOG

JOANNA BUŁAKOWSKA

Pedagog i fizjoterapeuta oraz absolwentka studiów podyplomowych z integracji sensorycznej, oligofrenopedagogiki oraz dogoterapii. Właścicielka Centrum Rehabilitacji i Rozwoju Dziecka „Lucky Kids”, gdzie obejmuje wszechstronnymi działaniami terapeutycznymi dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami w rozwoju i niepełnosprawnościami. W swoim działaniu kieruje się holistycznym podejściem zarówno do dziecka jak i rodzica. Aktualnie doktorantka w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. W swojej dysertacji doktorskiej opisuje swoją autorską i innowacyjną metodę terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Jej zawodowy obszar zainteresowań to przede wszystkim autyzm, ADHD, zaburzenia przetwarzania sensorycznego, zespoły genetyczne. Zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym towarzyszy jej pies terapeutyczny – labrador Lucky.

Zdjęcie Iwona Ogrodnik

PSYCHOLOG

IWONA OGRODNIK

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła także szkolenie w dziedzinie Specjalizacja Psychologia Kliniczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej, zyskując tytuł Specjalisty Psychologa Klinicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. W pracy z drugim człowiekiem zwraca szczególną uwagę na komunikację i empatię. jak również na stres i emocje.   W szkoleniach znajdą Państwo solidną dawkę wiedzy, popartą wieloletnią praktyką kliniczną oraz poznacie praktyczne rozwiązania, możliwe do zastosowania na co dzień.  Specjalizacja trenerska: zdrowie psychiczne młodzieży i dorosłych, skuteczna komunikacja, budowanie relacji, motywowanie uczniów, stres w pracy nauczyciela.